0212 674 60 10 kapasitematik@tezmaksan.com Bizi bulun
0212 674 60 10 kapasitematik@tezmaksan.com Bizi bulun
0212 674 60 10 kapasitematik@tezmaksan.com Bizi bulun
Verimlilik Takibi
Üretim Takibi
Takım Ömrü Yönetimi
Kapasitematik Dökümanlar

Kapasitematik Raporlama

Anasayfa Blog Kapasitematik Raporlama

Tezmaksan Makina AR-GE ekibinin geliştirdiği yazılım programı Kapasitematik ile işletme sahipleri internet olan her ortamdan makinalarını takip edebilecek. Makina verimli çalışıyor mu? Ne zaman arıza verdi? Operatör tarafından doğru program kullanılıyor mu? gibi bilgiler, anında tablet veya cep telefonundan kontrol edilebilecek. Bu sayede işletmeler hem zamandan hem maliyetten önemli ölçüde tasarruf edecek.

MALİYETLERİNİZ DÜŞECEK, KARLILIĞINIZ ARTACAK

Endüstri 4.0 dahilinde düşünülebilecek bu proje ile uzaktan erişim yaparak makinaların anahtar öneme sahip verileri bir merkezde toplanıyor ve bu veriler rapora dönüştürülüyor. Uzaktan izleme ve verimlilik raporlama sistemi olan 'Kapasitematik' sayesinde CNC kullanıcıları ve işletmeler, mevcut makinalarını ölçebiliyor ve tarihsel trend analizlerini görebiliyor. Normal şartlarda bir işletme için hem maliyet hem de zaman açısından sorun olabilecek bu tür bir çalışmayı Kapasitematik ile tek bir tuşla tamamlamak ve takip etmek mümkün.

Uzaktan izleme ve verimlilik raporlama sistemi olan 'Kapasitematik' sayesinde CNC kullanıcıları ve işletmeler, mevcut makinelerini takip edebiliyor, ölçebiliyor ve tarihsel trend analizlerini görebiliyorlar.

Bir işletme için hem maliyet hem de zaman açısından sorun olabilecek bu tür bir çalışmayı Kapasitematik ile tek bir tuşla tamamlamak ve takip etmek mümkün.

Neden Kapasitematik?

Dünyanın herhangi bir yerinden ve herhangi bir cihaz ile kolayca bağlanıp makinalarınızı takip edebilirsiniz.

Makinaların ürettiği parçaları takip edebilir. Bu sayede verimlilik oranlarını raporlayabilirsiniz

CNC Makinalardan çalışma hızı, üretim adetleri ve operasyon süreleri gibi bilgileri anlık olarak okur ve verimlilik hesabını yapar.

Makinanızın ne zaman durduğunu bu duruşun Planlı mı? Plansız mı? olduğunu detay raporda size sunar.

Kapasitematik İle,

  • Raporlama ve BI olarak Power BI üzerinden raporlar alınmaktadır
  • Anlık 10ms bazından veriler alınarak edge analitik yapılarak veriler üzerinden tahminleme analizi yapılmaktadır
  • redis,ncache ve Ingrident üzerinden key-value değerlendirmesi yapılmaktadır
  • .net,akka,kafka,signalR,rabbitmq,ELK,solr,graphql,appolo server,auth0,memsql,apache storm,apache spark,micro service mimarisi,lambda@edge servisleri serverless mimarisi

Kapasitematik Raporlama

Kapasitematik projesi için özel geliştirilen raporlama aracı sayesinde fabrikanızın günlük OEE analizini çıkartabilir haftalık ve aylık raporlara ulaşabilir verimlilik analizini çıkartabilirsiniz Elde edilen tüm verileri, sınırsız ve esnek raporlama aracı ile geriye dönük olarak alabilirsiniz. Web raporlama sistemi ile Gündüz/Gece vardiyası şeklinde çalışan işletmelere uygun olarak ta tasarlanmıştır. Gece ve gündüzün verilerini ayrı ayrı inceleyebilir isterseniz 24 Saat şeklinde de fabrika verilerinizi takip edebilir raporlarına ulaşabilirsiniz.

Kapasitematik Raporlama ile

  • Makine Bazlı verimlilik analiz raporu,
  • Operatör Bazlı Analiz Raporu,
  • Üretim Analiz Raporu,
  • Operasyon Süresi Analiz Raporu,
  • Sökme takma süresi Analiz Raporu,
  • Program Süresi Analiz Raporu gibi raporlara sistem üzerinden 7/24 erişebilirsiniz.